VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Švietimas ir mokslas

01.31. n/soci Socialinės apsaugos ir darbo ministerija grįžo prie idėjos nemokamai maitinti visus pradinukus

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pradėjo savivaldybių ir visuomeninių organizacijų apklausą, ar reikėtų įvesti nemokamą visų pradinukų maitinimą. Prieš pusantrų metų tokius siūlymus pati ministerija atmetė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sako, kad tokia idėja svarstoma kasmet vis iš naujo. Dabar esą yra pats laikas dar kartą šitą klausimą kelti.


„Turime daug siūlymų, kad visi pradinukai nemokamai būtų maitinami, tiek iš tėvų organizacijų, tiek iš švietimo sistemos. Tačiau taip pat turime ir labai priešingų nuomonių, ir dėl to tos diskusijos yra atnaujinamos. Kaip tik tai yra geras laikas, laikotarpis iki kitų metų biudžeto planavimo“, - sakė L. Kukuraitis.

Nusprendus visus pradinukus maitinti nemokamai, papildomai tam reikėtų skirti 30 milijonų eurų.

„Tačiau šios išlaidos būtų viena iš priemonių vykdyti Seimo ir Vyriausybės įsipareigojimą toliau stiprinti šeimas“, - sakė ministras

Paklaustas, ar, jo manymu, ši priemonė galėtų būti efektyvi, L. Kukuraitis atsakė: „Tam tikras paslaugų didinimas arba pagalbos šeimoms patiriant būtinąsias išlaidas plėtimas tai tikrai turėtų vykti. Ar tai būtų pradedamas nemokamas muziejų lankymas šeimoms, ar gausios šeimos kortelės įvedimas, kuris planuojamas nuo liepos 1-osios, tai visa tai yra daroma tam, kad šeimos turėtų mažesnes išlaidas išlaikant savo vaikus.“

Pasak L. Kukuraičio, nemokamas pradinukų maitinimas yra viena iš priemonių, kurią naudoja ir kitos šalys.

„Toks įspūdis, kad tai yra stipri parama šeimai. Bet, kaip ir sakiau, tariamės su šeimomis, kalbame. Ar ta priemonė būtų taikli, ar šeimos ją priimtų kaip naudingą, reikalingą“, - sakė L. Kukuraitis.

Prieš daugiau nei dešimtmetį pradinukai jau buvo maitinami nemokamai.

 

Atgal