VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Švietimas ir mokslas

10 02. IT įmonės diegs elektroninę deklaravimo sistemą Rytų Karibuose

Robertas Patackas

Lietuvos bendrovės "BAIP grupė” valdoma Norvegijos įmonė „Norway Registers Development" kartu su partneriais iš Lietuvos bus atsakinga už elektroninės mokesčių deklaravimo sistemos projektavimą, plėtojimą ir įgyvendinimą keturiose Rytų Karibų valstybėse.
"Norway Registers Development” su jungtinės veiklos partneriais UAB "NRD” ir UAB "Alna Software” rugsėjo pabaigoje Santa Lusijoje pasirašė metų trukmės, daugiau kaip 1 mln. JAV dolerių (apie 2,7 mln. litų) vertės sutartį.
Pasak "BAIP grupės” vadovo Kazimiero Tonkūno, "BAIP grupės įmonės su partneriais laimėjo Pasaulio banko remiamą Rytų Karibų valstijų organizacijos skelbtą konkursą, kuriame dalyvavo šeši tiekėjai iš viso pasaulio. „Prieš metus įsigiję Norvegijos įmonių grupę "Norway Registers Development”, turinčią ilgametę patirtį daugiau kaip 40-yje šalių, atsivėrėme duris į tarptautines rinkas, į kurias sieksime žengti kartu su kitomis Lietuvos informacinių technologijų įmonėmis", - sako K. Tonkūnas.
Projekto Rytų Karibuose vadovas, UAB „NRD" generalinio direktoriaus Alvydo Arnoldo Šidlausko teigimu, tai pirmas konkursas, laimėtas mokesčių srityje užsienio rinkose.
„Didelis iššūkis keturiose šalyse įdiegti elektroninę deklaravimo sistemą per gana trumpą projekto įgyvendinimo laikotarpį - paslaugas turime suteikti iki 2013 metų liepos 31 dienos. Tačiau mūsų ir partnerių "Alna Software" įgyvendinti projektai Valstybinėje mokesčių inspekcijoje ir kita patirtis Lietuvoje turėtų lemti sėkmingus projekto rezultatus. Manau, tai didelis laimėjimas turėti galimybę perkelti lietuviškus gerosios praktikos pavyzdžius į tokius tolimus kraštus ir taip prisidėti prie informacinių technologijų plėtojimo viešajame sektoriuje, ekonomikos skatinimo, viešųjų paslaugų teikimo kokybės pasaulio mastu", - sakė A. Šidlauskas.
Lietuvos jungtinės veiklos partnerių laimėtas projektas skirtas plėtoti tiesiogiai internetu vykdomos registracijos ir elektroninio mokesčių deklaravimo posistemio sąsajas su mokesčių valdymo sistema. Projekto tikslas - suprojektuoti, sukurti ir įdiegti mokesčių elektroninio deklaravimo sistemos grafinę sąsają, kuri vykdytų elektronines sąveikas atliekant registravimo, mokesčių ir kitų deklaracijų pildymo veiksmus, elektroninius mokesčių mokėjimus.
Projektą Rytų Karibuose remiantis Pasaulio bankas moderniausiomis integruotomis elektroninės valdžios taikomosiomis programomis siekia didinti viešųjų paslaugų veiksmingumą, kokybę ir skaidrumą regione.

Atgal