VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Teisė ir teisingumo vykdymas

06.12. Prokuratūra prašo sustiprinti vietos, kurioje palaidota J. Pilsudskio širdis ir jo motina, apsaugą

Prokuratūra prašo sustiprinti vietos, kurioje palaidota J. Pilsudskio širdis ir jo motina, apsaugą
Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras kreipėsi į Vilniaus miesto merą bei Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariato viršininką, prašydamas sustiprinti Lenkijos maršalo Juzefo Pilsudskio širdies ir jo motinos kapo apsaugą. 

Prokuroro nuomone, nuolat veikianti šalia kapo esanti vaizdo stebėjimo kamera, jos įrašų saugojimas bei šio objekto įtraukimas į policijos pareigūnų patruliavimo maršrutą padėtų išvengti galimų vandališkų išpuolių prieš J. Pilsudskio širdies ir jo motinos amžino poilsio vietą.

Šių metų gegužės pradžioje Vilniaus miesto antrajame policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Rasų kapinėse įvykdytų vandališkų veiksmų prieš Lenkijos maršalo Juzefo Pilsudskio širdies ir jo motinos kapą. 

Šiuo metu Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroro nutarimu minėtas ikiteisminis tyrimas sustabdytas, nes, išnaudojus visas galimybes nustatyti nusikalstamą veiką padariusį asmenį, toks asmuo nenustatytas. Atliekant ikiteisminį tyrimą paaiškėjo, kad išpuolio metu Rasų kapinių teritorijoje prie šio kapo įrengta vaizdo kamera neveikė.

"Vilniuje esančios Rasų kapinės - vienos seniausių Vilniaus kapinių. Jose esantis restauruotas Lenkijos maršalo Juzefo Pilsudskio širdies ir jo motinos kapas yra gausiai lankomas turistų iš Lenkijos Respublikos ir kitų šalių. Besikartojantys kapo išniekinimo atvejai sukelia didelį neigiamą atgarsį, žemina Lietuvos ir Vilniaus tarptautinį prestižą", - rašoma Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro rašte.

Vandalizmo atvejų prieš J. Pilsudskio širdies ir jo motinos kapą yra buvę ir anksčiau. Dėl 2012 m. lapkritį įvykdyto šio kapo išniekinimo jau yra pripažinti kaltais ir nuteisti keli asmenys. Vienas iš duomenų šaltinių, padėjusių nustatyti šį nusikaltimą padariusius asmenis, - šalia kapo įrengtų vaizdo kamerų įrašai.

Vilniaus apygardos prokuratūros kreipimesi Vilniaus miesto savivaldybės prašoma skirti lėšų, kad šalia kapo esančios vaizdo stebėjimo kameros veiktų nuolat, jų vaizdo įrašai, kuriais galėtų naudotis ikiteisminio tyrimo įstaigos, būtų kaupiami. Tai padėtų pareigūnams greičiau nustatyti nusikalstamą veiką padariusius asmenis. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato prašoma įtraukti šį objektą į policijos pareigūnų patruliavimo maršrutus bei imtis kitų prevencinių priemonių, kad ateityje būtų išvengta Lenkijos maršalo Juzefo Pilsudskio širdies ir jo motinos kapo išniekinimo, sakoma prokuratūros pranešime.
Atgal