VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Teisė ir teisingumo vykdymas

07.23. Varžytynėse ir aukcionuose per pusmetį parduota turto už 32 mln. eurų

Naujausiais Registrų centro duomenimis, antstolių ir bankroto administratorių varžytynėse, savivaldybių bei Turto banko organizuojamuose aukcionuose per 2018 metų I pusmetį parduoto turto bendra vertė – 32 mln. eurų.

E. varžytynių portale per 2018 metų I pusmetį paskelbta 6 060 varžytynių ir aukcionų, o įvyko – 885 varžytynės ir 162 aukcionai.

Šiemet daugiausiai varžytynių skelbė antstoliai (3 030; iš jų įvyko – 802), per jas parduoto turto vertė siekia 16,5 mln. eurų, o didžiausią dalį tradiciškai sudarė nekilnojamasis turtas. Bankroto administratorių iniciatyva paskelbtos 2 094 varžytynės (įvyko – 83), jose parduoto turto vertė – 9 mln. Tai – trečdaliu daugiau negu per 2017 metų I pusmetį parduoto turto vertė.

Savivaldybės šiemet paskelbė 533 aukcionus, iš jų įvyko 93, o juose parduoto turto vertė siekia 3 mln. eurų. Šiemet kelis kartus padidėjo aukcionuose dalyvavusių savivaldybių skaičius: pernai tokiu pačiu laikotarpiu aukcionuose dalyvavo 7 savivaldybės, o šiemet – jau 25 savivaldybės. Turto banko iniciatyva per pusę metų buvo paskelbti 398 aukcionai, įvyko 68, per juos parduota turto už 3,2 mln. eurų.

Iš įdomesnių parduotų objektų galima paminėti šiemet antstolių varžytynėse už 880,6 tūkst. eurų parduotą sklypą su pastatu Vilniuje (pradinė kaina – 8 68,9 tūkst. eurų); už pradinę 356,9 tūkst. eurų kainą parduotą 1,66 ha žemės sklypą Vilniaus mieste; už 325,3 tūkst. eurų perleistą 0,1 ha žemės sklypą su statiniais Klaipėdoje (pradinė kaina – 280,8 tūkst. eurų). Bankroto administratoriai Klaipėdoje už pradinę 730 tūkst. kainą pardavė daugiau kaip 3 tūkst. kv. m administracinį pastatą, virš 30 tūkst. kv. m verpimo cechą, mechanines dirbtuves ir transformatorinę, taip pat komercinės paskirties 1,19 ha žemės sklypo nuomos teises už 4,5 mln. eurų.

Didžiausios sumos sumokamos kompleksiškai realizuojant nekilnojamojo turto objektus didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Varžytynėse neretai parduodami išskirtiniai ir perspektyvūs nekilnojamojo turto objektai, pavyzdžiui, Jurbarko rajone esantis Belvederio dvaras; šio XIX amžiaus viduryje statyto dvaro, svirno ir koplyčios komplekso pradinė kaina – apie 330 tūkst. eurų.

Analogiškas – Lentvario dvaro pavyzdys. Verslininko įsigytas dvaras Lentvaryje – vienas iš neeilinių prieš kelerius metų varžytynėse parduotų objektų. Vaizdingame Lentvario kraštovaizdyje esantis dvaras buvo parduotas antrosiose varžytynėse už 540 tūkst. eurų.

Parduodant panašaus pobūdžio nekilnojamojo turto objektus varžytynėse, paprastai laikomasi kompleksiškumo principo, siekiant, kad kompleksai atsidurtų vienose rankose.

 

Atgal