VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Visuomenė

10.25. Įteikti Baltijos Asamblėjos apdovanojimai

 Šv. Jonų bažnyčioje surengta tradicinė 2018 m. Baltijos Asamblėjos (BA) apdovanojimų ir medalių įteikimo ceremonija, kurią sveikinimo kalba pradėjo BA prezidentas, Seimo narys Valerijus Simulikas.

2018 metų Baltijos Asamblėjos literatūros premija už istorinių romanų serijos „Mes. Latvija. XX amžius“ idėją ir koncepciją, trylikos romanų serijos leidimo kuravimą, taip pat už vieną iš šios serijos romanų - „Bogene“ skirta Gundegai Repšei iš Latvijos.
2018 metų Baltijos Asamblėjos meno premija už įspūdingus pasirodymus didžiausiose pasaulio scenose skirta Jurgitai Droninai iš Lietuvos.
2018 metų Baltijos Asamblėjos mokslo premija už reikšmingą indėlį plėtojant kompleksinių sistemų ir stochastinių procesų teoriją skirta Elsai Heinsalu iš Estijos.


2018 metų apdovanojimai už išskirtinius pasiekimus inovacijų ir naujųjų technologijų srityse ir Baltijos valstybių bendradarbiavimo inovacijų ir technologijų plėtros srityse stiprinimą įteikta UAB mokslinei-gamybinei firmai „Šviesos konversija“ (Lietuva), ZTF „L sma“ (Latvija) ir AS „Ridango“ (Estija).
Šiais metais Baltijos Asamblėja taip pat medaliais apdovanojo 16 asmenų, ypač nusipelniusių stiprinant savo šalių ir Baltijos valstybių vienybę ir bendradarbiavimą.
BA apdovanojimai už literatūros, meno ir mokslo laimėjimus įsteigti siekiant skatinti įvertinti ryškiausius laimėjimus šiose srityse ir skleisti juos kitose valstybėse. Apdovanojimai suteikia galimybę stiprinti Baltijos valstybių bendradarbiavimą, leidžia susipažinti su kaimyninių šalių laimėjimais ir kelti literatūros, meno ir mokslo lygį.
Baltijos Asamblėjos apdovanojimai skiriami kartą per metus už darbus per pastaruosius trejus metus.
Už literatūros laimėjimus teikiamas romano, pjesės, eilėraščių, apsakymų, esė rinkinio ar kito panašaus kūrinio, parašyto lietuvių, estų ar latvių kalbomis, autoriui. Darbas pirmą kartą turi būti išleistas per pastaruosius trejus metus.
Už meno laimėjimus skiriamas autoriui arba atlikėjui už meno darbą ar darbų ciklą vaizduojamojo arba taikomojo meno, muzikos, architektūros, teatro ar kino srityje. Apdovanojimas taip pat gali būti skiriamas režisieriui, solistui, aktoriui, baleto artistui ar menininkų grupei už reikšmingus meno laimėjimus.
Už mokslo laimėjimus autoriui už svarbų poveikį Baltijos regionui turintį mokslinį darbą ar tarptautinės reikšmės darbų ciklą humanitarinių, socialinių ar gamtos mokslų srityje.
Šiais metais taip pat įteikti apdovanojimai už išskirtinius pasiekimus inovacijų ir naujųjų technologijų srityse ir Baltijos valstybių bendradarbiavimo inovacijų ir technologijų plėtros srityse stiprinimą.

Atgal