VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Visuomenė

2022.05.11. ESAME KARTU

Alfonsas Kairys

Lietuvos žurnalistų sąjungos narys

Tokiais žodžiais prasidėjo Lentvario pradinėje mokykloje  vykęs renginys Ukrainos drąsai, ištvermei, gyvybingumui palaikyti.

            Į aktų salę, papuoštą Ukrainos valstybine vėliava, rinkosi mokyklos pradinukai, o juos sveikino  specialiai parinktos muzikos garsai, primeną karo siaubą. Teatro studijos „Fėja“ (vad. Angelė Šakalienė) vaikai deklamavo eiles apie karą. Mokinių lūpos kartojo Volfgango  Borcherto ,,Chrestomatines istorijas“, zongus iš vokiečių rašytojo, teatro kritiko, režisieriaus Bertoldo Brechto dramos ,,Motušė Kuraž ir jos vaikai“.

            Antrojoje renginio dalyje pasirodė mokyklos Jaunųjų žurnalistų būrelis (vad. Alfonsas Kairys). Akrostichu užšifruotame žodyje KARAS, teigta, kad raidė K- kraujas, raidė A - atakos,  raidė R  -  raketos, raidė A - aviacija, raidė S - sprogmenys. Būtent šis žodis pasitiko ukrainiečius vasario 24-ąją dieną.

            Šis žodis ir jį lydintys veiksmai: kaukiančios sirenos, patrankų gausmas, kulkos, bombos, griūvantys namai, deganti žemė, žmonių, niekuo nekaltų žmonių klyksmas ir mirtys, šimtai nužudytų, skeveldromis sudraskytų  vaikų, vaikų, likusių be tėvų, tęsiasi jau daugiau nei du mėnesius.

Jaunieji žurnalistai skaitė savo  rašinius apie tai, kaip atrodo karas su Ukraina jų akimis.  Vieną kitą verta pacituoti. Antai  trečiokė Viktorija Alkauskaitė 3b kl.:  ,,Karas yra labai baisu. Jame miršta žmonės...  Nuo Rusijos  bombų, tankų, raketų...Griaunami namai, butai... Mamos ir vaikai bando slėptis požemiuose.

Ukrainiečiai kovoja, kad jų šeimos būtų laisvos, kaip paukščiai danguje.

Padėkime Ukrainai, nes ji - mūsų šeimos narė“.
Danielius Aleksas Vencius, 3c kl.: ,,Manau, kad karas Ukrainoje yra siaubas.

Juk dabar XXI amžius: mes turėtume galvoti apie ateitį, o ne apie karus. Tas putinas (parašiau mažąja raide iš nepagarbos šiam žmogui, jeigu jį dar galima vadinti žmogumi) išprotėjo: pulti nekaltus žmones, skandinti juos kraujyje - nenormalu.

Taigi, mes turime padėti Ukrainai, kas kuo galėdami“.

Danielius Pilžis, 3c kl. : ,,Aš noriu, kad karas kuo greičiau pasibaigtų (manau, kad ir visi mes to norime!)“.

Gintarė, Akvilė, 3b kl: ,,Kare su Ukraina putinas susivienijo su lukašenka, ir dėlto žūva niekuo nekalti žmonės.

Lietuva ir kitos Europos, ir ne tik Europos, šalys siunčia viską, ką gali: tankus, lėktuvus, kitokio tipo ginklus bei teikia humanitarinę pagalbą.

Mes palaikome ukrainiečius, suteikdami čia pabėgusiems būstus, maitiname ir, jei reikia, rengiame juos.

Norėčiau, kad karas kuo greičiau baigtųsi, kad būtų griežčiausiai nubaustas putinas  ir jo pakalikai.

Tikiu, kad Ukraina laimės.”

            Renginys, po prasmingos mokyklos direktorės Onos Ramanauskienės kalbos, priminusios Zelenskio patarėjo Arestovičiaus žodžius ,,Paklauskite bet kurio ukrainiečio - jie pasakys, kad lietuviai yra mums broliška tauta”  baigtas šūkiais: SLAVA UKRAINI! HEROJAM SLAVA!

            Renginį organizavo mokyklos teatro studija „Fėja“, Jaunųjų žurnalistų būrelis, padedami mokyklos direktorės Onos Ramanauskienės. Dėkotina ir LR Seimui, parūpinusiam ženkliukus su Ukrainos herbu (jie buvo įteikti renginio dalyviams), taip pat  Ukrainos vėliavą parūpinusiam   edukologijos magistrui Romui Adomui Vorevičiui.                                                                 

Autoriaus nuotraukos

Atgal