VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

AKTUALIJOS

12.08. Baltarusija nuo sausio 1-osios uždraus importuoti įvairias prekes iš Vakarų šalių

Baltarusija nuo sausio 1 dienos taikys draudimą įvežti į šalį įvairias prekes, daugiausiai žemės ūkio produktus, iš Vakarų šalių, reaguodama į Minsko autoritariniam režimui paskelbtas sankcijas, pranešė vyriausybė.

„Remiantis vyriausybės priimtu sprendimu nuo 2022 metų sausio 1 dienos įvedamas produktų embargas plačiam sąrašui prekių, pagamintų šalyse, vykdančiose diskriminacinę politiką ir nedraugiškus veiksmus mūsų šalies atžvilgiu“, – sakoma vyriausybės spaudos tarnybos komentare dėl Baltarusijos ministrų tarybos ankstesnę dieną priimto sprendimo įvesti atsakomuosius suvaržymus.

Draudžiamų importuoti prekių sąraše, sudarytame iš 18 punktų, minima galvijų mėsa, kiauliena ir pieno produktai, išskyrus specializuotus produktus be laktozės. Taip pat bus draudžiama įvežti vaisius ir riešutus, dešras, konditerijos gaminius, daržoves.

Jungtinės Valstijos, Kanada, Jungtinė Karalystė Britanija ir Europos Sąjunga praeitą ketvirtadienį išplėtė sankcijas Baltarusijai, įvesdamos suvaržymus kai kuriems vyriausybės veikėjams ir juridiniams subjektams už žmogaus teisių pažeidimus ir paramą „migrantų kontrabandai“.

Tarp sankcijų sąraše naujai atsidūrusių fizinių ir juridinių asmenų yra Baltarusijos autoritarinio lyderio Aliaksandro Lukašenkos šeimos narių, saugumo pareigūnų, žiniasklaidos atstovų ir kelionių organizatorių.

ES patvirtinus penktą sankcijų Baltarusijai paketą, sąrašuose iš viso yra 183 asmenys ir 26 organizacijos. Sankcijos apima draudimą šiems fiziniams asmenims atvykti į ES, taip pat į jų sąrašus patekusių fizinių ir juridiniu sąskaitų įšaldymą. Be to, ES rezidentams draudžiama pervesti lėšas į šiuos sąrašus pateikusiems asmenims.

Vašingtonas de facto uždraudė JAV investuotojams dalyvauti Baltarusijos valstybės skolos vertybinių popierių naujų emisijų pasirašyme bei uždraudė bendradarbiavimą su „Belaruskalij“ antrine prekybos įmone.

Vyriausybės komentare sakoma, kad per šių metų dešimt mėnesių Baltarusija iš šalių, taikančių jai sankcijas, įvežė „prekių ir žemės ūkio produktų už didesnę kaip 530 mln. JAV dolerių (497 mln. eurų) sumą“. Pranešime sakoma, kad embargas bus taikomas prekėms, sudarančioms šio importo pagrindą.

„Baltarusijos Respublikai svarbiausias prioritetas išlieka jos piliečių interesai. Valstybės vadovas ne kartą ragino priimti atsakomųjų priemonių nepakenkiant gyventojams. Dėl šios priežasties Ministrų tarybos sprendime yra virtinė išimčių, pavyzdžiui, [embargas] nebus taikomas prekėms, kurias baltarusiai įsiveža asmeniniam naudojimui, taip pat, pavyzdžiui, skirtoms vaikams maitinti ir kelioms kitoms kritiškai svarbaus importo kategorijoms“, – sakoma komentare.

Minskas taip pat nurodė, kad imsis priemonių „užtikrinti vartotojų rinkos pusiausvyrą, įskaitant jos pripildymą šalyje pagaminta produkcija“.

„Importuotojai, prekių gamintojai ir prekybos tinklai bus orientuoti į Baltarusijoje negaminamų prekių pakeitimą tiekimu iš draugiškų valstybių“, – sakoma pranešime.

 

Atgal