VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

AKTUALIJOS

01.21. Premjerė ir EK vidaus reikalų komisarė aptarė sienos apsaugos klausimus, saugumo situaciją regione

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su Europos Komisijos vidaus reikalų komisare Ylva Johansson. Susitikime aptarta padėtis Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje, tolesni Europos Sąjungos veiksmai  stiprinant ES išorės sienos apsaugą ir didinant atsparumą hibridinėms atakoms, saugumo situacija regione.  

Lietuvos premjerė padėkojo asmeniškai komisarei Y. Johansson ir visai Europos Komisijai už pagalbą Lietuvai ir operatyvius veiksmus reaguojant į migracijos instrumentalizavimą. Vieninga ES pozicija, Lietuvos ir EK pastangos ir koordinuoti veiksmai buvo ir yra veiksmingi kovoje su šia Lukašenkos hibridine ataka.

Pasak premjerės, kasdien ES sieną su Baltarusija neteisėtai bandančių kirsti asmenų skaičius sumažėjo, tačiau kalbėti apie esminę situacijos deeskalaciją dar anksti, nes Lukašenkos režimas išlieka nenuspėjamas.

Susitikime kalbėta apie nelegalių migrantų grąžinimo į kilmės šalis pastangas bei tolesnius EK veiksmus stiprinant sienų apsaugą.

Susitikimo metu aptarta saugumo situacija regione atsižvelgiant į destabilizuojantį Rusijos elgesį, sutelktas karines pajėgas pasienyje su Ukraina, dislokuojamas karines pajėgas Baltarusijos pietuose.

Lietuvos premjerė pažymėjo, kokia svarbi ES parama Ukrainai, taip pat NATO bei ES vieninga ir tvirta pozicija agresyvių Rusijos veiksmų ir retorikos akivaizdoje.

Atgal