VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

AKTUALIJOS

2024.02.21. STT: azartinių lošimų ir loterijų teisinis reglamentavimas vis dar turi spragų

 

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) korupcijos prevencijos pareigūnai, reaguodami į didelio visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio sulaukusį atvejį, kai galimai buvo pralošta keliasdešimt milijonų eurų siekianti suma, pažymi, kad azartinių lošimų ir loterijų teisinis reglamentavimas yra ydingas ir tinkamo įstatymų leidėjo dėmesio nesulaukia daugiau kaip dešimtmetį.

Kai kurių loterijų rūšių kontrolė nereglamentuota
STT, atsižvelgdama į srities aktualumą, keliamą grėsmę dėl galimos korupcijos, pinigų plovimo ir teroristų finansavimo, neigiamo poveikio nepilnamečiams, nuo 2011 m. iki 2023 m. pabaigos yra atlikusi loterijų ir azartinių lošimų organizavimą bei kontrolę reglamentuojančių teisės aktų bei jų pakeitimo projektų antikorupcinį vertinimą ir parengusi 16 antikorupcinio vertinimo išvadų. Minėtos išvados buvo pateiktos Finansų ministerijai, Lošimų priežiūros tarnybai, Seimo Antikorupcijos komisijai bei Biudžeto ir finansų komitetui.
Nepakankama azartinių lošimų ir loterijų organizatorių veiklos kontrolė ir jos rezultatų, informacijos apie taikytas poveikio priemones viešinimas, ypač dėl nelegalių nuotolinių lošimų kontrolės. Kai kurių loterijų rūšių kontrolė nereglamentuota, o priežiūros institucijai suteikta pernelyg plati diskrecija dėl pažeidimų sunkinančių ir lengvinančių aplinkybių vertinimo.

 

Atgal