VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

AKTUALIJOS

2025.02.25. Didysis septynetas ragina Maskvą „iki galo išsiaiškinti“, kaip mirė A. Navalnas


Didžiojo septyneto (G-7) šalių lyderiai šeštadienį paragino Rusiją „iki galo išsiaiškinti“, kaip praėjusią savaitę kalėjime mirė Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas.
Jų pareiškimas pasirodė praėjus kelioms valandoms po to, kai A. Navalno komandos atstovė spaudai pranešė, jog Rusijos institucijos pagaliau perdavė Arkties pataisos kolonijoje mirusio politiko kūną jo motinai. „Raginame Rusijos vyriausybę iki galo išsiaiškinti jo mirties aplinkybes“, – sakoma G-7 pareiškime. „Taip pat reiškiame pagarbą nepaprastai Aleksejaus Navalno drąsai ir palaikome jo žmoną, vaikus ir artimuosius“, – priduriama jame. „Jis paaukojo savo gyvybę kovodamas prieš Kremliaus korupciją ir už laisvus bei sąžiningus rinkimus Rusijoje.“

47 metų A. Navalnas – garsiausias prezidento Vladimiro Putino kritikas – mirė vasario 16-ąją, praleidęs trejus metus už grotų dėl kaltinimų, kuriuos nepriklausomos teisių gynimo grupės ir Vakarų šalys pasmerkė kaip kerštą už opoziciją Kremliui. Rusijos institucijos teigė, kad A. Navalnas, praradęs sąmonę po pasivaikščiojimo pataisos kolonijoje, pramintoje „Poliariniu vilku“, mirė dėl esą natūralių priežasčių. Tačiau jo komanda sakė, kad tyrėjai vis negrąžina jo kūno ir kelias dienas net neleido jo motinai jo pamatyti, o tai pakurstė kaltinimus, kad valstybė yra „žudikai“, bandantys „paslėpti pėdsakus“. Žada didinti Rusijos karo Ukrainoje kainą G-7 šalių grupė pažadėjo didinti Rusijos karo Ukrainoje kainą, rašoma per antrąsias šio konflikto metines paskelbtame grupės pareiškime. „Mes ir toliau didinsime Rusijos karo kainą, mažinsime Rusijos pajamų šaltinius ir trukdysime jos pastangoms kurti savo karo mašiną“, – pareiškė grupė. Didžiojo septyneto šalys taip pat pasmerkė Kinijos ir Irano paramą Rusijos karui Ukrainoje. Jos paragino Iraną nustoti padėti Rusijos kariuomenei ir išreiškė susirūpinimą dėl Kinijos įmonių vykdomo ginklų komponentų bei karinės įrangos perdavimo Maskvai. Virtualus Didžiojo septyneto susitikimas dėl Ukrainos, kuriam pirmininkavo Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni (Džordža Meloni), šeštadienį atvykusi į Kyjivą, buvo skirtas antrosioms Rusijos invazijos metinėms.

Atgal