VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

AKTUALIJOS

2024.02.29. Migracijos departamentas planuoja tikrinti baltarusius, apsigyvenusius Lietuvoje iki ribojimų įvedimo

Migracijos departamentas šiemet planuoja patikrinti daugiau nei 18 tūkst. baltarusių, kurie Lietuvoje apsigyveno dar iki 2022 m. įvestų ribojimų ir patikrinimų. Pasak departamento vadovės Evelinos Gudzinskaitės, šie asmenys turės užpildyti šiuo metu į Lietuvą atvykstantiems baltarusiams išduodamą klausimyną.

„Imsimės tikrinti visus Baltarusijos piliečius, kurie gavo leidimus gyventi darbo pagrindu dar iki to laiko, kai nebuvo naudojamas papildomas klausimynas. Tie, kurie leidimus gyventi gavo dar iki tol ir kurių leidimai dar galioja – tokių užsieniečių yra apie 18 tūkst., gali būti iki 20 tūkst.“ – teigė E. Gudzinskaitė.

Departamento vadovė nurodo, kad, atsiradus naujos neigiamos informacijos apie asmenį, dėl tolimesnių veiksmų priėmimo įstaiga kreipsis išvadų į Valstybės saugumo departamentą (VSD).

Bus imtasi tikrinti  Baltarusijos piliečius

„Asmeniui neatsakius į klausimyną, tai bus traktuojama jo nenaudai. Jei žmogus atsakys – vėlgi, bus vertinama, ką jis atsakė. Ir jei bus rasta neigiamos informacijos, konsultuosimės su VSD. Jei departamentas duos išvadą, kad asmuo kelia grėsmę valstybės saugumui, leidimas gyventi jam bus naikinamas“, – pažymėjo E. Gudzinskaitė.

Nuo 2022 m. lapkričio į Lietuvą atvykstantiems rusams ir baltarusiams buvo įvesta prievolė užpildyti specialų klausimyną ir pareikšti požiūrį į Rusijos agresiją Ukrainoje. Nuo tada iki praėjusių metų pabaigos keliančiais grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui pripažinti 2041 šių šalių piliečiai. Iš jų – 1644 baltarusiai, 397 – rusai.

Seimui priėmus įstatymo pataisas, ribojamųjų priemonių taikymas būtų pratęstas nuo šių metų gegužės 3 d. iki 2025 m. gegužės 2 d.

 

Atgal