VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

EKONOMIKA

05.10. ES pristato naujas taisykles, padėsiančias sumažinti energijos vartojimą namų ūkiuose

 

Naujosios ES taisyklės įsigalioja nuo penktadienio. Jos pakeis pačių įvairiausių buitinės technikos prietaisų: kavos aparatų, oro kondicionierių, televizorių, viryklių naudojimą, skelbia "Euronews".

Kuriamos direktyvos turėtų didinti konkurencingumą ir sumažinti anglies dvideginio emisijas, teigia ES. Ant prietaisų gamintojai taip pat privalo klijuoti etiketes, nurodančias energijos vartojimo efektyvumą. Tokiu būdu pirkėjai galės palyginti naujas prekes.

Tokie prietaisai kaip modemai, televizoriai, žaidimų kompiuteriai ir spausdintuvai iššvaisto 80 mlrd. dolerių, jei yra palikti budėjimo režime. Nuo 2015 m. sausio 1 d. gaminami tokie prietaisai turi patys išsijungti, jei nėra naudojami.

ES teigia, kad tokie reglamentai namų ūkiams padės sutaupyti maždaug 30 svarų per metus.

Nauji filtriniai kavos aparatai su neizoliuotais ąsotėliais privalo išsijungti po 40 minučių po paskutinio kavos virimo, o kavaviriai su izoliuotais ąsotėliais - po 5 minučių.

Stamatis Sivitas (Stamatis Sivitos) iš energijos taupymo kampanijos "Europos aplinkosaugos biuro" teigia, jog šie pokyčiai galėtų padėti sutaupyti namų ūkiams daugiau nei 200 eurų.

"Tenka pralieti daug prakaito, kol sukuriamos tokios taisyklės, kurios nepadidina kainų, nepakeičia vartotojų poreikių, nekliudo naujovėms. Bet mes tai pasiekėme, - teigia jis. - Liūdna, bet kai kurie mano, kad tai vienas iš tų pavyzdžių, kai ES kišasi į gyventojų reikalus, tačiau iš tiesų mes kalbame tik apie didžiulę naudą."

Nacionalinės moterų institutų federacijos viešųjų ryšių pirmininkė Merlin Hains Evans (Marylyn Haines Evans) sako, jog "niekam nepatinka eikvoti energiją, o dabar, kai elektros sąskaitos didėja, negali būti nieko geriau už tokius buitinius prietaisus, kurie padeda taupyti energiją".

"Klimato pokyčiai gali paveikti kavos gamybą, todėl gera žinoti, jog ruošdamas kavą tu prisidedi prie anglies dioksido emisijų mažinimo. Naudodami naujuosius buitinius prietaisus jūs galite sutaupyti energijos ir neprisidėti prie jau egzistuojančių klimato kaitos problemų", - tikino pašnekovė.

Atgal