VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

EKONOMIKA

2022.06.17. Nuo Kinijos veiksmų nukentėjęs verslas jau gali kreiptis dėl apyvartinių lėšų paskolų

 

Lietuvos verslas, kuris patyrė sunkumų dėl Kinijos veiksmų, gali teikti paskolų paraiškas gauti apyvartinių lėšų.  Startavo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengta skatinamoji finansinė priemonė, pagal kurią verslas galės gauti iki 5 mln. eurų, o įmonių grupės – iki 10 mln. eurų dydžio paskolas. Iš viso tam numatyta skirti 130 mln. eurų.

Kiek anksčiau finansinei priemonei „Tiesioginės paskolos nuo trečiųjų šalių veiksmų nukentėjusiems verslo subjektams“ pritarė Europos Komisija (EK).

„Lietuva yra pirmoji ES, kuri parengė ir su EK suderino visiškai naują finansinės priemonės schemą, skirtą padėti tiems verslams, kurie patiria sunkumų dėl trečiųjų šalių veiksmų. Svarbu pažymėti, kad ji gali būti aktuali ne tik Lietuvos verslui, kuris jau nukentėjo nuo Kinijos dėl principingos mūsų šalies pozicijos Taivano atžvilgiu – šios schemos pavyzdžiu galės pasinaudoti ir kitos ES šalys, kurios ateityje gali susidurti su ekonominiu spaudimu. Galimybė pasiskolinti apyvartinių lėšų leis verslui ieškoti ir atrasti naujų rinkų, partnerių bei eksporto krypčių“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Į paskolas galės pretenduoti tos įmonės, kurių importo arba eksporto dalis su Kinija 2021 metais sudarė ne mažiau kaip 25 proc. bendros importo arba eksporto dalies.

Paskolos bus teikiamos lengvatinėmis sąlygomis ne ilgesniam kaip 24 mėnesių laikotarpiui, įskaitant ir paskolos grąžinimo atidėjimo terminą, kuris yra ne ilgesnis kaip 6 mėnesiai nuo sutarties pasirašymo dienos.

Paskolas administruos ir teiks UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA).  Daugiau informacijos apie priemonę galima rasti čia.

Atgal