VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

EKONOMIKA

2023.01.31. D. Kreivys: jei elektros kainos augs, kompensacijos kitą pusmetį gali būti tikslinės

Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad elektros kainų kompensavimo tvarka antrąjį pusmetį priklausys nuo to, kaip keisis šios kainos. Anot ministro, joms išaugus valstybės kompensacijos gali būti labiau tikslinės, tačiau jei kainos nedidės, subsidijų gali ir neprireikti.

„Pirmiausia, atidžiai sekame kainų dinamiką ir biržose ir nuo jų daugiausiai priklausys, kokias tikslinga bus kompensacijų mechanizmus naudoti ateityje“, – žurnalistams sakė ministras.

„Vienas iš variantų, jeigu kainos vėl pradėtų kilti į dideles aukštumas, būtų labiau tikslinės kompensacijos, tačiau noriu pasakyti, kad kompensavimo tvarka yra Vyriausybės prerogatyva ir šitas klausimas yra derinamas horizontaliai tarp ministerijų, ir Finansų ministerija, ir premjerė į tai yra įsitraukusi“, – aiškino D. Kreivys.

Pasak jo, šiuo metu elektros ir dujų kainos yra pakankamai žemos, o jei dujų kainos nedidės, gali būti, kad didelio elektros kainų šuolio nebus ir kompensacijų visai nereikės.

Energetikos viceministrė Inga Žilienė teigė, kad šį pusmetį nustatyta kompensacijų už elektrą tvarka nebus keičiama, tačiau antrąjį pusmetį ją ketinama keisti. Pasak jos, svarstomi du galimi variantai – arba mokėti kompensacijas tik socialiai remtiniems žmonėms, arba visiems, suvartojantiems iki 100 ar 150 kWh elektros per mėnesį, skelbė LRT.   

Pirmąjį pusmetį už elektrą gyventojams valstybė padengia iki 28,5 cento už kWh, o riba, žemiau kurios nekompensuojama, siekia 28 centus. Tuo metu kompensacija už dujas siekia 99 centus už kubinį metrą.

Atgal