VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Gamta

09.26. Daugiau nei 4 tūkst. klaipėdiečių dėl taršos prašo skelbti ekstremalią situaciją

Klaipėdiečių nepasitenkinimas padėtimi pietinėje miesto dalyje dėl taršos ir nemalonių kvapų pakilo į naują lygį. Daugiau nei 4 300 žmonių pasirašė kreipimąsi, kuriuo prašoma mieste skelbti ekstremalią situaciją. Šiandien kreipimąsi žadama pristatyti į prokuratūrą. Tuo metu Civilinės saugos specialistas aiškina, kad sąlygų ir priežasčių ekstremaliai situacijai skelbti nėra, rašo VE.lt.

Asociacijos Marių bendruomenės vadovė Ligita Girskienė sako, kad, gyventojų nuomone, susidariusi padėtis atitinka ekstremalių situacijų kriterijus.

„Prašome skelbti ekstremalią situaciją mieste dėl nevaldomos taršos bei gyvenamojoje aplinkoje tvyrančių kvapų. Prašome kreiptis į specialiąsias tarnybas, kad būtų nustatyti taršos ir kvapo šaltiniai, įvertinta miesto nuotekų sistemos būklė, nustatyta, kokios nuotekos ir iš kur patenka į miesto nuotekų tinklus, imtis priemonių, kad miesto gyventojams būtų užtikrinta teisė į sveiką ir saugią gyvenamąją aplinką“, - gyventojų raštą citavo L. Girskienė.

Taip pat Savivaldybės prašoma įtraukti visuomenės atstovus į sudarytų darbo grupių, komisijų veiklą ir uždrausti perkelti taršią birių krovinių krovą į pietinę miesto dalį.

„Kaip antspaudą prie rašto atnešiau 4 311 parašų. Manau, kad tai yra nemaža miestiečių grupė ir miesto politikai, miesto vadovas ir miesto administracija atsižvelgs į susidariusią situaciją, kuri dešimt metų yra neišsprendžiama“, - pabrėžė L. Girskienė.

Gyventojų skundas antradienį buvo pristatytas Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto posėdyje, o trečiadienį jį planuojama pristatyti į prokuratūrą.

Viešosios tvarkos skyriaus specialistas, atsakingas už civilinę saugą Žilvinas Vainora sako, kad tarša, kuria skundžiasi gyventojai, neturi ekstremalaus įvykio požymių, tad ir pagrindo skelbti ekstremalią padėtį nėra. Sprendimą priims Ekstremalių situacijų komisija, rašo „Vakarų ekspresas“.

Atgal