VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

NAUJIENOS

06.03. VATESI: Baltarusijos AE vis dar kelia saugos klausimus

Baltarusijos Respublikos ekstremaliųjų situacijų ministerija (ESM) pranešė, kad išdavė licenciją pradėti Baltarusijos AE 1-ojo energijos bloko pramoninį eksploatavimą.

Licencijos išdavimas nekeičia Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI) nuostatos, kad reikia stabdyti Baltarusijos AE ir spręsti branduolinės saugos klausimus bei įdiegti būtinas saugos gerinimo priemones. Paskutinį tokį laišką su reikalavimu stabdyti elektrinę, VATESI išsiuntė ESM 2021 m. kovo 31 d.

Atsakymų iki šiol negauta

VATESI iki šiol dar negavo tinkamų atsakymų į iškeltus saugos klausimus, susijusius su aikštelės parinkimu ir įvertinimu, Baltarusijos AE projekto atsparumu seisminiams įvykiams bei didelio komercinio lėktuvo sudužimo poveikiui, didžiosios dalies streso testų rekomendacijų įgyvendinimu, tikimybiniu saugos vertinimu, gaisro pavojaus vertinimu ir kitomis saugos užtikrinimo problemomis.

Astravo AE | enmin.lrv.lt nuotr.

VATESI ne kartą ragino, kad svarbu kuo skubiau įgyvendinti visas anksčiau nurodytas saugos gerinimo priemones.

„Atsakingos Baltarusijos institucijos, nepaisydamos nuolatinių raginimų stabdyti 1-ojo energijos bloko paleidimo ir eksploatavimo darbus ir spręsti branduolinės saugos problemas, visą dėmesį sutelkė ne į principo – pirmiausia sauga – įgyvendinimą ir prioritetinį saugos problemų sprendimą, bet į paleidimo darbų grafiko vykdymą.

Toks atsainus požiūris į branduolinę saugą yra netoleruotinas“, – sako VATESI viršininkas Michailas Demčenk

 

Atgal