VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

NAUJIENOS

11.29. Prezidentas po susitikimo su EK ir NATO vadovais: NATO ir Europos Sąjungos solidarumas – nepajudinamas

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitikime su NATO Generaliniu Sekretoriumi Jensu Stoltenbergu ir Europos Komisijos Pirmininke Ursula von der Leyen aptarė sudėtingėjančią saugumo situaciją regione ir Baltarusijos režimo keliamus nelegalios migracijos iššūkius prie išorinės ES ir NATO sienos. Susitikime dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Prezidentas padėkojo už ES ir NATO solidarumą bei paramą Lietuvai, patiriančiai įžūlią hibridinę ataką, ir pažymėjo, kad šiandien, ieškant sprendinių, kaip tokias atakas atremti, glaudaus ir konstruktyvaus bendradarbiavimo tarp ES ir NATO svarba yra kaip niekada didelė.

Pasak šalies vadovo, susitikime aptarta saugumo situacija Baltijos regione ir ypač didelį susirūpinimą kelianti saugumo padėtis aplink Ukrainą.

„Neramina Rusijos karinių pajėgų telkimas prie Ukrainos, taip pat karinės Baltarusijos integracijos į Rusijos karines struktūras ir doktrinas procesai. Tai kelia naujų iššūkių NATO kolektyviniam saugumui. NATO turėtų atitinkamai koreguoti savo planus, strategiją ir taktiką bei būti visiškai pasirengus duoti atsaką. Be to, migracijos situacija Baltarusijos pasienyje taip pat dar nėra išspręsta“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas akcentavo, kad jei saugumo situacija dar labiau komplikuotųsi, neatmestina, jog būtų prašoma konsultacijų pagal 4-ąjį NATO straipsnį. Pasak Prezidento, toks veiksmas būtų koordinuojamas ir derinamas su sąjungininkais.

Susitikime šalys aptarė ir su nelegalios migracijos krize susijusius klausimus: poreikį užtikrinti realią išorinės ES sienos apsaugą, ES migracijos ir prieglobsčio politikos teisėkūros keitimą, fizinio barjero statybos ir infrastruktūros plėtros Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje finansavimą.

Prezidento komunikacijos grupė

Atgal