VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

NAUJIENOS

2022.10.11. Premjerė bendravo su Prancūzijos politikos mokslų akademine bendruomene: demokratijoms norint atsilaikyti, mūsų ryšys turi būti stipresnis ir tvaresnis

Darbo vizitą Prancūzijoje tęsianti Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su Prancūzijos universiteto – Paryžiaus politikos mokslų instituto (Sciences Po) – vadovybe ir studentais. Savo kalboje studentams Lietuvos premjerė pažymėjo demokratijų vienybės ir vidinio atsparumo svarbą, išryškintą Rusijos karo prieš Ukrainą.

 

„Mano šalis, Lietuva, yra Rusijos kaimynystėje, kurią pastaroji laiko savo ypatingų interesų zona. Rusija atsisako pripažinti, kad valstybės mūsų regione, anksčiau buvusios okupuotomis Sovietų Sąjungos, dabar yra nepriklausomos suverenios valstybės, o ne jos kolonijos. Rusijos karas Ukrainoje – ne kas kita, kaip mėginimas atkurti imperiją, paniekinant kaimynų teisę laisvai spręsti savo ateitį.

Laima Penek|LRV nuotr.

Tuo pat metu Vladimiro Putino režimas siekia maskuoti agresiją ir nukreipti dėmesį nuo savo imperinių užmačių, mėgindamas pateikti mūsų suverenius pasirinkimus neva kaip Vakarų ekspansijos rezultatą, nors būtent Rusija siekia pavergti mažesnes ir silpnesnes šalis“, – susitikime su studentais kalbėjo Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

 

Lietuvos premjerė akcentavo, jog dažnas tik dabar ima suprasti vieną galingiausių autoritarinių režimų įtakos instrumentų – demokratinių šalių priklausomybę nuo šių režimų valdomų gamtinių išteklių. Naudodamasi priklausomybe nuo dujų, Rusija dabar šantažuoja Europos šalis, panašiai išnaudoja ir maisto stygių, dėl pačios Rusijos sukelto karo jaučiamą pažeidžiamuose pasaulio regionuose.

 

„Ir nors Rusija vieną po kitos patiria karines nesėkmes Ukrainoje, turime pripažinti, kad jai pavyksta jaukti žmonių protus ir širdis kituose žemynuose, pasitelkiant propagandą ciniškai eksploatuoti naratyvus apie „kolonijinius Vakarus“ ir „draugišką Rusiją“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

 

Pasak Lietuvos Vyriausybės vadovės, atsakydamos į agresiją Vakarų šalys iki šiol veikė sutelktai ir principingai remdamos Ukrainą, jų visuomenės, tarp kurių ir Prancūzija, pademonstravo atjautą ir solidarumą ukrainiečių pabėgėlių atžvilgiu. Tačiau kova tarp demokratijos ir autoritarizmo – Ukrainoje ar kitur – nebus laimėta per dienas ar savaites, tam prireiks kantrybės ir vienybės.

 

„Jeigu norime, kad demokratijos atlaikytų esamus ir potencialius diktatūrų išpuolius, mūsų ryšys turi būti stipresnis ir tvaresnis nei laikinos autokratų sąjungos ir jų tarpusavio simpatijos“, – sakė premjerė.

 

Atgal