VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

NAUJIENOS

2022.10.27. Šaltinis VSAT: Sobčiak atvyko į Lietuvą

Rusijos žurnalistė ir televizijos laidų vedėja Ksenija Sobčak atvyko į Lietuvą, pareigūnams pateikė Izraelio pasą, BNS trečiadienį patvirtino šaltinis Valstybės sienos apsaugos tarnyboje.

„Ji atvyko į Lietuvą su Izraelio pasu“, – sakė šaltinis. Apie K. Sobčak atvykimą į Lietuvą, remdamiesi šaltiniais, pranešė ir naujienų portalas „15min“, Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS. Žiniasklaidos bendrovės „Ostorožno Media“ įkūrėja Ksenija Sobčiak išvyko iš Rusijos. Apie tai trečiadienį pranešė naujienų agentūra „RIA Novosti“, cituodama šaltinį. „Dar naktį ji išvyko iš Maskvos. Be to, vakar ji internetu įsigijo lėktuvo bilietus į Dubajų, o šiandien – į Turkiją. Tai ji padarė norėdama suklaidinti operatyvininkus. Galiausiai ji į Lietuvą įvažiavo per Baltarusiją“, – sakė šaltinis. Anot jo, pareigūnai turėjo sprendimą sulaikyti K. Sobčiak, tačiau „jai pavyko pasprukti“. „Baza“ taip pat tvirtina, kad K. Sobčiak buvo planuojama sulaikyti. „Telegram“ kanalo duomenimis, operatyviniai darbuotojai jos laukė Vnukovo oro uoste, iš kurio ji iš pradžių ketino išskristi.
Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnyba BNS anksčiau nurodė, kad negali teikti informacijos tretiesiems asmenims apie sieną kertančius privačius asmenis. Užsienio reikalų ministerija šios informacijos taip pat nekomentavo. Anksčiau trečiadienį skelbta, kad tyrėjai atvyko į K. Sobčiak užmiesčio namą, stovintį Maskvos srityje, su kratos orderiu. Kaip spalio 26 d. ryte pranešė televizijos kanalas REN TV ir „Baza“, krata buvo atlikta žurnalistės name, esančiame kotedžų kvartale „Gorki-8“. Teisėsaugos institucijose dirbantis TASS šaltinis papasakojo, kad tyrimas susijęs su baudžiamąja byla „dėl turto prievartavimo“. Atliekant minėtąjį tyrimą, spalio 24 d. vakare buvo sulaikytas 32-ejų metų amžiaus Kirilas Suchanovas, K. Sobčiak žiniasklaidos bendrovės „Ostorožno Media“ komercijos direktorius. „K. Sobčiak neturi jokio procesinio statuso“, – nurodė šaltinis. Ar žurnalistė buvo namuose kratos metu, neaišku. 2018 metais K. Sobčiak dalyvavo prezidento rinkimuose Rusijoje ir užėmė ketvirtą vietą, bet opozicija aršiai kritikavo jos sprendimą kandidatuoti. Jų teigimu, K. Sobčiak kandidatavimas buvo „Kremliaus projektas“, kuriuo siekta suskaldyti liberaliojo sparno elektoratą.
 

Atgal