VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Sveikata

11.01. Ankstyvieji diabeto simptomai

Ankstyvieji diabeto simptomai gali būti tokie neryškūs, kad dauguma žmonių jų nepastebi. Ir liga diagnozuojama, kai ji tampa neišvengiama.

Požymiai,  rodantys diabeto vystymąsi:

* Nuovargis ir alkis

Maistas, kurį valgome, virsta gliukoze, kuri naudoja energiją. Insulinas padeda palaikyti normalų gliukozės kiekį kraujyje, todėl padeda suskaidyti angliavandenius ir cukrų.

Bet jei ląstelėse trūksta insulino, energija negali patekti į ląsteles. Todėl dažnai jaučiamas nuovargis ir nuolatinis alkio jausmas.

*Svorio netekimas

Kai kūnas naudoja šlapimą, taip pat prarandamos kalorijos. Tai lemia svorio netekimą.

*Burnos džiūvimas

Dėl dažno šlapinimosi organizmas praranda daug skysčių. Tai gali sukelti dehidrataciją, ir ji išreiškiama burnos džiūvimu.

* Neryškus matymas

Didelis cukraus kiekis kraujyje su cukriniu diabetu sukelia lęšio patinimą. Iš pradžių didėja tinklainės mažų kraujagyslių pralaidumas ir užsikimšimas, o laikui bėgant išsivysto audinių badas.

Kad kažkaip kompensuotų jį, organizmas skatina naujų kraujagyslių augimą akyse. Jie nėra tokie stiprūs kaip tie, kurie buvo iš pradžių, todėl jie nuolat sprogsta.

* Nežalingos žaizdos

Didelis cukraus kiekis kraujyje veikia kraujo tekėjimą. Todėl paveikiami nervų galai ir sumažėja jautrumas. Sausoje, dehidratuotoje odoje žaizdos ilgai neišgyja ir tampa opomis.

* Rankų ir kojų dilgčiojimas

Kaip minėta, cukraus perteklius kraujyje gali sukelti nervų pažeidimą. Tai gali sukelti dilgčiojimą ir skausmą rankose ir kojose.

* Tamsos dėmės ant odos

Tamsūs odos plotai arba akantozė nigikanus, kurie paprastai atsiranda ant kaklo ar pažastų, yra diabeto požymis.

 

Atgal