VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Sveikata

11.18. Sveikas skrandis – laimingas žmogus

Dėl laiko stokos dažnai yra atsisakoma šilto, sotaus maisto ir vietoj to žmonės pasitenkina šaltu ir greitu užkandžiu. Tokiu būdu dažnai išsibalansuoja žmonių mityba ir prasideda įvairios skrandžio problemos.

Yra išskiriamos trys dažniausiai pasitaikančios skrandžio ligos: gastritas, skrandžio opaligė ir skrandžio vėžys.

Gastritas – tai įvairių priežasčių sukeltas skrandžio gleivinės uždegimas. 

Išsibalansavus mitybai, prasideda įvairios skrandžio problemos

Dažniausi gastrito simptomai yra diskomfortas ar skausmas viršutinėje vidurinėje pilvo dalyje, pykinimas ir vėmimas, bendras silpnumas, apetito stoka.

Kita dažnai žmones kankinanti liga – skrandžio opa. Tai yra skrandžio gleivinės žaizda, kuri atsiranda, kai sumažėja skrandžio gleivinės apsauginis barjeras ir skrandžio rūgštis pažeidžia skrandžio gleivinę.

Skrandžio opos gali būti labai pavojingos. Jos gali komplikuotis kraujavimu, o ši būklė yra grėsminga gyvybei.Pati pavojingiausia skrandžio liga – skrandžio vėžys.

„Skrandžio vėžys atsiranda ir vystosi lėtai. Daugeliu atvejų procesas prasideda vidiniame skrandžio gleivinės sluoksnyje kaip erozija, opa ar polipas.

Negydomas skrandžio vėžys perauga skrandžio sienelę ir išplinta į gretimus organus.

Įtarti skrandžio vėžį reikėtų, jei skausmas yra nuolatinis ir pastovioje vietoje. Taip pat jeigu yra apetito stoka, krenta svoris, atsiranda pykinimas ir vėmimas arba yra ankstyvas sotumo jausmas. Stresas taip pat skatina įvairių skrandžio ligų atsiradimą ir progresavimą, tad labai svarbu išmokti jį valdyti.

Parengė Birutė Silevičienė

Atgal