VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Europos Sąjunga

2024.05.16

 

Smurtas prieš LGBTQI asmenis Europoje ir priekabiavimas prie jų per pastaruosius kelerius metus pasiekė „naujas aukštumas“, sakoma paskelbtame Europos Sąjungos teisių agentūros tyrime.

Net jei daugiau LGBTQI žmonių jaučia galintys atvirai kalbėti apie savo tapatybę, jie vis dar susiduria su didele diskriminacija, o smurto, priekabiavimo ir patyčių yra kaip niekad daug, nustatė Europos Sąjungos pagrindinių teisių agentūra (FRA).

Per vieną didžiausių tokio pobūdžio tyrimų FRA apklausė daugiau kaip 100 tūkst. LGBTQI žmonių 27 ES valstybėse, taip pat Albanijoje, Šiaurės Makedonijoje ir Serbijoje.

LGBTQI bendruomenė

14 proc. respondentų sakė per penkerius metus iki 2023-iųjų, kai buvo atliekamas tyrimas, patyrę fizinį ar lytinį užpuolimą. Labiausiai su smurtu susiduria interseksualūs žmonės.

Užpuolimą patyrusių LGBTQI žmonių dabar yra trimis procentais daugiau nei 2019 metais, kai FRA atliko panašų tyrimą.

Laipsniškos pažangos atvirumo srityje ženklu vadinama tai, kad žmonių, per vienus metus iki tyrimo patyrusių diskriminaciją, sumažėjo iki 36 proc. – nuo 42 proc. 2019 metais.

Išvados, nors ir yra paradoksas, siunčia aiškų pavojaus signalą, sakė FRA direktorė Sirpa Rautio.

„Viena vertus, žmonės atviriau kalba apie savo seksualinę orientaciją, – ataskaitoje sakė S. Rautio. – Kita vertus, kasdieniškas priekabiavimas, patyčios mokyklose, neapykantos nusikaltimai ir nerimą keliantis didelis smurto mastas byloja ką kita.“

Kad būtų galima veiksmingiau kovoti su dezinformacijos kampanijomis prieš LGBTQI ir neapykanta internete, FRA paragino šalis nares „spręsti algoritmų šališkumo rizikos [klausimą] ir užtikrinti skaitmeninių platformų atskaitomybę pagal ES įstatymus“.

Atgal