VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Įvykiai

03 01. D. Grybauskaitė: Jūs esate tie, kurie įgyvendina siekį įtvirtinti Lietuvą kaip pažangią ekonomiką

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį pasveikino konkurso "Žinių ekonomikos įmonė 2015" laureatus.
Sveikindama susirinkusiuosius, valstybės vadovė pabrėžė, jog per artimiausią dešimtmetį šio tūkstantmečio vaikai patirs daugiau technologinio progreso, nei žmonija patyrė per pastaruosius penkiasdešimt metų. Pasak Prezidentės, tokia sparti technologijų kaita iš pagrindų keičia verslą, mokslą ir visuomenę, ne tik lemdama didelę pažangą, bet ir sukurdama naujų iššūkių.
"Lietuvos vardas vis garsiau skamba pažangių valstybių kontekste: turime sparčiausią internetą, Lietuvoje gaminamus lazerius naudoja inovatyviausios pasaulio įmonės, mūsų šalies startuoliai - geriausiųjų gretose, o čia kuriamos naujausios kartos technologijos jau naudojamos sudėtingiausioms onkologinėms ligoms gydyti. Jūs esate tie, kurie įgyvendina ambicingą mūsų šalies siekį - įtvirtinti Lietuvą kaip pažangią ekonomiką, kurioje kuriamas pasaulinio lygio mokslas, inovacijos ir verslas", - sakė Prezidentė.
Šiemet buvo apdovanotos 5 įmonės. Už sparčią ir sėkmingą novatoriškų sprendimų ir unikalių idėjų plėtrą pasaulyje apdovanota aukštųjų technologijų sektoriaus bendrove pripažinta UAB "No Magic Europe". Tyrimų padalinį, kuriame projektuojami inovatyvūs prietaisai, atidariusi UAB "ESEMDA" laimėjo apdovanojimą pažangiausios paslaugų sektoriaus įmonės kategorijoje. Sėkmingiausia jauna aukštųjų technologijų įmone pripažinta UAB "Deeper". Ši bendrovė sukūrė unikalų žvejams skirtą prietaisą, padedantį nustatyti žuvų buvimo vietą. Pažangiausia tradicinės pramonės įmone pripažinta AB "Achema".
Ceremonijos metu taip pat buvo skirtas inovacijų "Švyturio" apdovanojimas. Jis įteiktas Lietuvos aerokosmoso asociacijos direktoriui Vidmantui Tomkui. Šis žmogus apdovanotas už pažangių, inovatyvių, teikiančių socialinę ir ekonominę naudą Lietuvai veiklų kūrimą ir vystymą. V. Tomkus svariai prisidėjo prie Lietuvos bendradarbiavimo su NASA ir Europos kosmoso agentūra.
Įmones vertino ir nugalėtojus rinko asociacijos "Žinių ekonomikos forumas" nariai ir kiti ekspertai.
"Šiais apdovanojimais mes siekiame parodyti visuomenei šalies potencialą kurti pažangias technologijas. Siekiame atskleisti, kad esame pajėgūs kūrybiškai mąstyti, atsakingai planuoti ir nuoširdžiai dirbti. Geriausias to pavyzdys - apdovanojimuose dalyvavusios įmonės ir asmenys", - teigė asociacijos "Žinių ekonomikos forumo" tarybos pirmininkas Mindaugas Glodas.
Dalyvauti "Žinių ekonomikos įmonės 2015" rinkimuose buvo pakviesta daugiau kaip 600 įmonių.
Nuo iniciatyvos pradžios 2004 m. "Žinių ekonomikos įmonės" vardas suteiktas daugiau kaip 30 inovatyvių įmonių, o "Sėkmingiausios jaunos aukštųjų technologijų įmonės" apdovanojimą pelnė 7 jaunos sparčiai augančios technologinės įmonės.

Atgal