VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Įvykiai

04 28. Jonavoje biokuro katilinę statys "GECO Investicijos" ir "Agrivest"

Naglis Mateika

 

Energetikos bendrovė "GECO Investicijos" kartu su partneriais koncerno "Achemos grupė" įmone "Agrivest" ketina statyti iki 15 MW galios biokuro katilinę Jonavoje.

 Tai bus pirmoji atsinaujinančiais ištekliais kūrenama katilinė Jonavoje, kurią planuojama prijungti prie miesto šilumos tinklų. Investicijos į projektą sieks apie 15 mln. litų.

 Šiuo metu laukiama Konkurencijos tarybos leidimo abiem bendrovėms lygiomis dalimis plėtoti projektą.

 "GECO Investicijos" vadovo Raimondo Štreimikio teigimu, Lietuvoje dar tik kuriasi konkurencija šilumos sektoriuje, todėl ši sritis - mažiausiai konkurencinga ir moderni.

 "Kai turėsime konkurencingą nepriklausomų energijos tiekėjų rinką, iš to laimės visi - gyventojai, verslas ir valstybė", - sakė jis.

 Pasak R. Štreimikio, naujojoje katilinėje Jonavoje bus sumontuoti du 5 MW nominalios galios biokuru kūrenami vandens šildymo katilai ir apie 2,5 MW galios ekonomaizeris. Katilinėje bus naudojama inovatyvi taršą aplinkai mažinanti įranga, kuri leis itin efektyviai panaudoti šilumą ir užtikrins gamybos procesų ekologiškumą. Tariamasi, jog katilinei reikalingą įrangą gamintų tik lietuviškos įmonės.

 Planuojama, kad biokatilinė Jonavoje pradės veikti ir gaminti šilumą gyventojams jau 2013 m. pirmąjį ketvirtį.

 "GECO Investicijos" taip pat ketina statyti biokuro katilines ir kituose miestuose. Įmonė siekia aktyvaus bendradarbiavimo su įvairių šalies miestų savivaldybėmis, suinteresuotomis savo regionuose skatinti šilumos gamybą iš atsinaujinančių energijos išteklių. Šiuo metu Kaune sėkmingai vykdomos 20 MW galios biokuro katilinės statybos, kurias planuojama užbaigti jau šį rugsėjį.

 Nepriklausomų energijos tiekėjų plėtrą šilumos sektoriuje viešumoje palaiko šią sritį prižiūrinti Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, taip pat šalies vadovė ir Vyriausybė. Tokiu būdu tikimasi sukurti konkurenciją centralizuotuose miestų šilumos ūkiuose, skatinti atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą.

 Lietuva yra įsipareigojusi pagal Europos Sąjungos direktyvą iki 2020 m. 23 proc. suvartojamos energijos pagaminti iš atsinaujinančių energijos išteklių.

Atgal