VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Politika

02 22. A.Kubilius: „Valdžia bijo vieno – tiesos“

Seimo opozicijos lyderio A. Kubiliaus interviu  „Žinių radijo“ laidai „Opozicija“

2016 m. vasario 19 d.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seime seniūnas Andrius Kubilius „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ teigė, jog Vyriausybė pademonstravo didelę baimę ir precedento neturinčią nepagarbą demokratijai per trečiadienį vykusią neeilinę Seimo sesiją, kai nepritarė parengtai darbų programai.

„Valdžia šiurkščiai pademonstravo, kad turi daugumą ir gali negerbti klasikinės demokratijos vertybės – opozicijos teisės surinkti parlamentarus į posėdį ir pamėginti užduoti klausimus Vyriausybei. Iš kitos pusės – tai labai indikatyvu. Šiuo požiūriu, trumpa neeilinė sesija savo vaidmenį atliko efektyviai. Ji parodė, kad valdantieji pilni baimės, jie nenori, kad opozicija padiktuotų darbotvarkę ir posėdyje būtų užduodami nepatogūs klausimai: tai ir parlamentinių tyrimų klausimas dėl tų pačių Darbo partijos lėšų kilmės, ir dėl Vijūnėlės dvaro, ir kas darosi sveikatos apsaugoje. Tai ir pasiūlymai Baudžiamajame kodekse, ir politinių partijų įstatyme, kad „Tvarka ir teisingumas“ nesektų Darbo partijos pavyzdžiu, ir nepersiorganizuotų tam, kad pabėgtų nuo teisinės atsakomybės. Kai valdžia šitaip bijo, tada kyla klausimas, ko ji bijo? Atsakymas paprastas – ji bijo tiesos“, – sakė A. Kubilius.

Aptardamas dabartinius pedagogų reikalavimus, A. Kubilius teigia, jog jie visiškai suprantami ir labai objektyvūs, kadangi dabartinės valdžios neveiksnumas sudarė rimtą pagrindą mokytojų pasipiktinimui.

„Prieš penketą šešetą metų pedagogų atlyginimų santykis su vidutiniu atlyginimu, tiek viešajame sektoriuje, tiek bendrai visoje darbo rinkoje buvo gerokai palankesnis, nei prie šios valdžios. Tai ir sudaro objektyvų pagrindą, kodėl pedagogai jaučia nepasitenkinimą ir jį išreiškia. Jie teisūs sakydami, kad situacija jų atžvilgiu – ženkliai pablogėjusi. Valdžia nesiėmė reikalingų veiksmų pastaruosius trejetą metų, o pro pirštus žiūrėjo tiek į pedagogus“, – teigė TS-LKD frakcijos seniūnas.

Opozicijos lyderis, komentuodamas pasirodžiusią informaciją dėl galimų kandidatų į sveikatos apsaugos ministro postą, teigė, jog svarbiausia skaidrumas, tačiau likęs kadencijos laikas yra pernelyg trumpas, jog būtų galima užsiimti reikšmingais darbais.

„Naujas ministras nieko per šitą pusmetį nenuveiks. Kažkas į savo biografiją įsirašys, kad buvo ministru. Tai čia ar tas, ar kitas – nematau didelio skirtumo. Būtų gerai, kad bent jau neprisidirbtų per šešis mėnesius kokių nors naujų korupcinių istorijų“, – kalbėjo A. Kubilius.

Interviu metu taip pat aptarti Europos Sąjungos ir Didžiosios Britanijos derybų klausimai, Ukrainos vyriausybės ateitis, kiti aktualūs klausimai.

Atgal