VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Sportas

10.22. Žiegždrių apylinkėse - legendinių žemaitukų turnyras

Žirgų mėgėjai iš Kauno rajono, Vilniaus, Trakų, Šakių, Lazdijų ir kitų Lietuvos vietų, nepaisydami darganoto oro, šeštadienį Žiegždrių pamiškėmis lenktyniavo žemaitukų ištvermės jojimo ir važiavimo turnyre "Jotvingių taurė".

Varžybų organizatorius Vidas Kūlokas įsitikinęs, kad viena seniausių pasaulyje arklių rūšių žemaitukai yra svarbi lietuvių tautos tapatumo dalis. 
"Rūpinimasis žemaitukais - tai pagarba mūsų protėviams, Lietuvos valstybės istorijai, o kartu ir edukacinė priemonė jaunajai kartai", - tvirtino ūkininkas, dar pridurdamas, kad jokios kitos veislės žirgai neįveikia tokių atstumų, kaip žemaitukai. Vienas žirgas, nušuoliavęs nuo Baltijos iki Juodosios jūros, dalyvavo ir Žiegždriuose vykusiame turnyre.
Varžybų dalyviai šį kartą jojo palyginti nedidelius atstumus: 17, 25, 42 ir 59 km. Kad gyvūnai nebūtų alinami, įvestas greičio apribojimas - ne daugiau kaip 16 km/h, po finišo buvo tikrinamas žirgų pulsas. Rungėsi ne tik raiteliai. Lenktyniauta ir karietomis, brikomis, vyko vaikų ir pradedančiųjų varžybos.
Kauno rajono meras Valerijus Makūnas ir turnyro organizatoriai apdovanojo nugalėtojus ir prizininkus taurėmis bei medaliais. Visi sutarė, kad svarbiausias renginio tikslas - pabūti su augintiniais gamtoje, pabendrauti, pasidalinti žirgų auginimo patirtimi. Meras palinkėjo, kad žemaitukų turnyras Žiegždriuose taptų gražia tradicija.
Viduramžiais Lietuva buvo viena galingiausių Europos valstybių, o žemaitukai - geriausi kovos žirgai. Garsas apie nepaprastas lietuvių žirgų savybes buvo pasklidęs toli už šalies ribų. Žemaitukai žavi savo ištverme, nereiklumu, išskirtiniu charakteriu.
Europos šalių FAO organizacijos konferencijoje žemaitukų veislė pripažinta saugotina tarptautiniu mastu ir įtraukta į Pasaulio žemės ūkio gyvūnų katalogą. Žemaitukus siūloma įtraukti ir į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Atgal