VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Sportas

07 24. V. Alekna ir R. Stanys iškovojo pergales Lenkijoje

Mirta Gailienė

Ščecine (Lenkija) šeštadienį vykusiose tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose nugalėtojais tapo du Lietuvos atstovai - disko metikas Virgilijus Alekna ir šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys.
Dukart olimpinis čempionas V. Alekna sėkmingiausiu, trečiuoju, bandymu diską numetė 68 m 50 cm ir vienu centimetru pagerino šių varžybų rekordą, kurį pernai pasiekė lenkas Piotras Malachovskis (Piotr Malachowski).
40-metis V. Alekna pirmuoju bandymu diską nusviedė 63 m 61 cm, antruoju - 65 m 61 cm, šeštuoju - 67 m 45 cm, o ketvirtasis ir penktasis bandymai buvo neįskaityti.
Antrąją vietą užėmė australas Benas Haradinas (Benn Harradine, 64 m 92 cm), o trečiąją - P. Malachovskis (64 m 29 cm).
25-erių metų Europos vicečempionas R. Stanys antruoju bandymu peršoko kartelę, iškeltą į 2 m 25 cm aukštį. 2 m 7 cm, 2 m 14 cm ir 2 m 20 cm aukščius jis įveikė pirmaisiais bandymais.
36-erių metų ieties metikė Indrė Jakubaitytė užėmė trečiąją vietą. Ji ietį nuskraidino 55 m 92 cm. Įskaityti buvo tik du lietuvės bandymai.
Nugalėjo lenkė Barbara Madeičik (Barbara Madejczyk, 56 m 72 cm). Antra liko vokietė Franciska Krebs (Franziska Krebs, 55 m 97 cm).